20141116-_MG_9855

Terítéken a megye I. osztályú forduló

A Sport Extra megpróbál hiteles, átfogó képet adni olvasóinak a megye I. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi történéseiről. Íme az őszzáró hét párharcainak összefoglalója.

Szeghalmi FC–Mezőhegyesi SE 2–1 (0–0)
Szeghalom, 200 néző. V.: Zahorán.
Szeghalom: Komáromi J. – Nagy M., Gurbán, Gál, Ladányi, Cserna R., Tatár, Veres, Mészáros, Mező (Zsombok K.), Boruzs J. Edző: Turcsek Zoltán.
Mezőhegyes: Vígh – Kőházi, Dócza, Szlovák, Szabó R. (Mátó), Dajcs, Kovács R., Karancsi N., Ács, Szabó Á., Nagy Sz. Edző: Mákos Árpád.
Gólszerző: Tatár (55.), Mészáros (81.), ill. Nagy Sz. (61.). Ifi: 3–2.
Az első félidőben a csapatok becsülettel dolgozták egymást, a kapuk előtt viszonylag kevés helyzet alakult ki. A hazaiak jártak közelebb a vezető gólhoz: Boruzs egy beadást hét méterről „húzott” a kapufára, ahonnan a gólvonal tájékán landolt a labda, majd kivágták a védők. A hegyesiek elsősorban Ács révén próbálkoztak a középpályán, de a sárrétiek nagy gondot fordítottak a játékmester közömbösítésére, ezzel gyakorlatilag kihúzták a vendégek „méregfogát”.
Szünet után aktívabban lépett fel a hazai együttes, és a vezetést is elég hamar megszerezte Tatár révén, aki egy kipattanót küldött kapura 22 méterről, ami utat a talált a hálóba. Nyomban ezt követően Boruzs pontot tehetett volna a három pontra, de Mészáros „forintos” beadását pár lépésről a kapusba vágta. Nem sokat váratott az egyenlítés sem. Egy beadásnál egymásra vártak a védők és Komáromi kapus, a köztük elcsorgó labdát pedig Nagy Szabolcs pofozta a hálóba. Továbbra is a házigazdák diktálták a tempót, kisebb-nagyobb lehetőségeik is adódtak, mígnem a hajrában Mészáros vágott 10 méterről a kapuba egy jobb oldali beadást. A végén a hegyesiek küzdöttek az egyenlítésért, de a szeghalmiak eredményesen őrizték meg minimális előnyüket, ami reálisnak tekinthető a meccs összképe alapján. (Zsombok János)

Dévaványai SE–Körösladány MSK 2–1 (0–1)
Dévaványa, 300 néző. V.: Bálint A.
Dévaványa: Kálmán – Szalai (Kovács F.), Séllei L., Furka, Nyíri (Czakó), Kálai, Bakó, Adamecz (Pálfi), Kéki, Ernyes, Molnár J. Edző: Tagai Attila.
Körösladány: Kardos – Kovács D., Laczó (Vincze), Kádár (Telek), Holóka, Bakos, Novák, Papp M., Gilik, Molnár M., Bagdi. Megbízott edző: Keresztesi János.
Gólszerző: Adamecz (66.), Ernyes (74.), ill. Gilik (34.). Ifi: 2–2.
Igazi presztízscsatát hozott a szomszédvári derbi. Az első félidőben sokáig eredménytelenül keresték egymás gyengéit a csapatok. A több kulcsemberüket nélkülöző ladányiakon az edzőváltás után érződött a bizonyítási vágy, és az akarás. Tulajdonképpen ennek a számlájára volt írható a vezető találat is a 34. percben. Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, 22 méterre Kálmán kapujától, a letett labdát Gilik csavarta a hálóba.
A szünet után fokozta a nyomást a ványai együttes, de hosszú időn keresztül jól állt a lábán a vendégek hátsó alakzata. Adamecznek azonban elég volt egy pillanatnyi kihagyás is ahhoz, hogy egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően kiegyenlítsen. A lepasszolt labdát Kéki az ötös sarkáról próbálta célba juttatni, Kardos. nagy bravúrral még belekapott, de a kipattanót a hazaiak középpályásának nem okozott gondot a kapuba terelni. Az egyenlítés még inkább „hangulatba hozta” a hazai gárdát, ami néhány percen belül újabb gólt eredményezett. Ernyes sprintelt egy üres területre belőtt labdára a felezővonal tájékáról. A lassúbb Nováknak jószerivel esélye sem volt megállítani a támadót, aki a büntetőpont tájékáról magabiztosan lőtt a bal sarokba. Ezt követően a vendéglátók már nem különösebben erőltették a gólgyártást, inkább előnyük megőrzését tartották szem előtt, a látogatókban pedig ekkor már nem volt annyi „spiritusz”, hogy számukra kedvező eredményt érhessenek el. (Papp Sándor)

Gyomaendrődi FC–Frühwald-Jamina SE 1–1 (0–0)
Gyomaendrőd, 150 néző. V.: Tóth P.
Gyomaendrőd: Sztankó – Takács J., Farkasinszki, Kiszely, Sódar, Kovács I. (Máté), Farkas J., Szabó P. (Szűcs G.), Barna (Erdősi), Werle, Csapó P. Edző: Mazán Zoltán.
Jamina: Borbély – Ulrich, Tóth-Kovács, Kerekes, Petri, Szűcs Z. (Bereczki), Rotár (Moldovány), Barna (Cakaj), Göblyös, Nyúl, Danczik. Edző: Kiss János.
Gólszerző: Csapó (51.), ill. Nyúl (72.). Kiállítva: Erdősi (92.). Ifi: 0–3.
Az első félidő inkább a küzdelmes mezőnyjátékról szólt, mintsem a foci szépségeiről. Sok volt a hiba mindkét oldalon, a hazaiak többet birtokolták a labdát, kezdeményezőbbek voltak, de az utolsó passzaik rendre pontatlanok voltak, emiatt igazán nagy helyzet nem alakult ki Borbély kapuja előtt.
A második játékrészre egy támadóbb felfogású Gyomaendrőd futott ki a pályára, amely nyomban egy kapufával jelezte, hogy számára csak a győzelem aelfogadható eredmény. A következő akcióból meg is született a vezető gól: egy jobb oldali beadást Csapó 8 méterről gurított a kapuba. A folytatásban is támadásban maradtak a hazaiak, azonban csak egy újabb kapufáig jutottak, és ez később megbosszulta magát. A játékrész második felére felébredő látogatók ugyanis egyenlítettek a72. percben, amikor egy röviden kifejelt labdát Nyúl 16 méterről szép mozdulattal lőtt a kapu jobb felső sarkába. A hajrára izgalmassá vált a játék. A vendégek pontatlan támadás befejezéseik miatt nem tudtak gólveszélyt kialakítani, a hazai oldalon pedig Werle ismét csak a felsőlécet találta el, így odalett a meccslabda.
A küzdelmes, sok hibával tarkított meccsen a csabaiak lehettek inkább elégedettek az eredménnyel, helyzetei alapján a gyomaendrődiek közelebb álltak a három pont megszerzéséhez. (Fülöp Csaba)

Mezőkovácsházi TE–Szarvasi FC 1–2 (0–2)
Mezőkovácsháza, 200 néző. V.: Csöngető.
Mezőkovácsháza: Szabó A. (Ipacs) – Karancsi G., Megyeri, Benkő, Mazán, Túri, Hrabovszki, Pócsik, Balázs T., Tanner, Zábrák. Játékos-edző: Balázs József.
Szarvas: Kiri – Darida N., Zima, Moldván, Filyó, Furár, Kovács S. (Bakos), Szikora, Janurik, Szappanos (Stanley), Zsiros. Edző: Rétes Pál.
Gólszerző: Balázs T. (77. – 11-esből), ill. Furár (17.), Zsíros (41.). Ifi: 0–3.
A kovácsháziak kezdeményeztek többet a mérkőzés kezdeti stádiumában, komoly lehetőséget azonban nem tudtak kialakítani a védekezésre berendezkedő szarvasiak kapuja előtt. A 17. percben teljesen váratlanul szerzett vezetést a vendégcsapat. Egy jobb oldali beadás után, Furár előbb még Szabó kapusba lőtt, majd a kipattanót estében a kapuba továbbította. A gól megfogta a hazaiakat, a látogatók viszont veszélyesen kontráztak. Egy bal oldali támadás végén Szabó kapus tudott védeni, majd egy újabb bal oldali akciónál Pócsik ért bele a labdába, de Szabó bravúrral korrigált szögletre. Ebből viszont megszületett a második vendég találat. A hosszúra átívelt labdát visszafejelték középre, az üresen maradt Zsíros pedig közelről nem hibázott. A szünetig próbált szépíteni az MTE, előbb Mazán lőtt fölé, majd Tanner lépett ki nagy ziccerben, lövése azonban elakadt Kiriben.
A második játékrészben is inkább távoli lövésekkel próbálkoztak a zöld-fehérek. Előbb Hrabovszki lőtt nem sokkal fölé, majd Pócsik szabadrúgása szállt el a kapu felett kevéssel. A 60. percben a meccs ziccere maradt ki, amikor Balázs Tibor centerezését Hrabovszki kapta, de közelről a kapust találta el. A 78. percben azután összejött a szépítés, mivel Mazán buktatták a 16-oson belül, és a megítélt büntetőt Balázs Tibor magabiztosan értékesítette. Az utolsó tíz percben a házigazdák tűzijátékot rendeztek a szarvasi kapu előtt: lehetőségeik is megvoltak az egyenlítésre, de Tanner és Hrabovszki sem tudott túljárni a jól védő Kiri eszén. Az eredmény tehát már nem változott, a Szarvas jobb helyzetkihasználással vitte el a három bajnoki pontot.(Berka István)

Békési FC–Kondorosi TE 0–8 (0–2)
Békés, 150 néző. V.: Tóth Á..
Békés: Dominik (Takács T.) – Zsibrita, Minya, Szabó I., Ollé (Bokros), Csikós L., Kis J., Római J., Mészáros, Kovács L., Csikós S. Edző: Bíró Péter.
Kondoros: Kajári – Somogyi (Rafaj), Kasik, Süli, Valentényi, Klimaj K., Hanyecz B., Harangozó (Bíró), Kajtár, Miklya, Benczúr (Hanyecz H.). Edző: Fodor Sándor.
Gólszerző: Somogyi (15., 48., 62.), Süli (28.), Valentényi (56.), Kasik (78., 81.), Miklya (83.). Kiállítva: Római J. (41.). Ifi: 1–4.
A mérkőzés kezdetétől a Kondoros irányította a játékot, amire a tabellán elfoglalt pozíciókból eleve következtetni lehetett. Az első helyzet a békésiek előtt adódott egy szöglet után, támadójuk azonban mellé fejelt. Negyedórai játék után szerencsés találattal szerezett vezetést a vendégcsapat: Somogyi 20 méteres lövése egy buckán megpattanva csapta be Dominik kapust. A folytatásban is kizárólag a hazai térfélen pattogott a labda, ezáltal csak idő kérdése volt az újabb találat. Ez a pillanat a 28. percben jött el, amikor Somogyi nagy bedobását Süli fejelte a hálóba. Közvetlenül a szünet előtt még reménytelenebb helyzetbe kerültek a békésiek: Római Jenő teljesen feleslegesen, hátulról belerúgott Harangozóba, így jogosan jutott a kiállítás sorsára.
A szünet után pályára lépő Bíró új lendületet adott csapatának, vezérletével futószalagon gördültek a helyzetek, ezekből a lefújásig hatot értékesítettek a vendégek. Ennek többségét már a csereként beálló Takács Máté „szenvedte el”, aki a sérült Dominik helyére azállt be az 50. percben.
A találkozón kidomborodott a két csapat közötti erőkülönbség, erre még csak rásegített az elkerülhető kiállítás, ami tovább nehezítette a házigazdák sorsát. (Gráfik Krisztián)

Füzesgyarmati SK–Méhkeréki SE 4–1 (2–1)
Füzesgyarmat, 300 néző. V.: Benyovszki.
Füzesgyarmat: Takács Gy. – Marosvári (Bakk), Bányai, Ruzsa L. (Pálinkás), Farkas, Elek S., Mészáros, Bajnók, Kiss D., Tóth L. (Salya), Elek T. Játékos-edző: Boros Tibor.
Méhkerék: Bócsik – Pojendán, Sós, Lukucz I., Balog Zs., Knyihár, Repisky, Ruzsa Sz. (Komlósi), Lukucz M. (Kiss T.), Sztojka, Kovács Gy. Játékos-edző: Berényi Tibor.
Gólszerző: Elek T. (40.), Mészáros (42.), Bajnók (65.), Tóth L. (73.), ill. Lukucz M. (39.). Ifi: 0–0.
A hazai együttes kezdettől folyamatos nyomás alatt tartotta a kerékieket, de sokáig nem boldogult a zárt védelemmel. A vendégek vezető találata előtt pár másodperccel még Elek Tamás végzett el szögletet, amit a védők előrevágtak. Ebből Sztojka két hazai hátvédet megelőzve, a félpályától vezette kapusra a labdát, de utolérték, ezért a felfutó Lukucz Mihály elé tálalt, aki 16 méterről az üresen maradt kapuba továbbította a labdát. A középkezdés után bal oldali szögletzászlótól egy méterre szabálytalankodtak a látogatók. Ismét Elek Tamás állt a labda mögé, aki szöglettel felérő helyről kitűnően találta el a labdát, amely a kapuvasról, érintés nélkül vágódott a hálóba. Nyomban letámadott a hazai csapat és labdaszerzés után Mészáros 25 méterről védhetetlenül bombázott a kapuba, rövid időn belül megfordítva ezzel a meccs állását.
A térfélcsere után is támadásban maradtak a gyarmatiak, és a félidő derekához érve tovább növelték előnyüket. Bajnók 25 méteres nagy ívű átlövése landolt a kapusvasra, onnan pedig a hálóba. A kegyelemdöfést Tóth Lajos adta meg. Elek Tamás játszotta át a kerékiek komplett bal oldali védelmét, az oldalvonaltól középre lőtte a labdát, amit Pálinkás megcsúsztatott, és a hosszún érkező Tóth Lajos 12 méterről, kapásból bombázott a hálóba.
A hazaiak eltiltás és sérülés miatt a gyors kontrák helyett ezúttal a pozíciós játékra és az átlövésekre helyezték a hangsúlyt, ami a végeredmény tükrében teljes egészében megvalósult. A vendégek inkább kontrákra apelláltak, de csupán egyetlen ziccerük volt, amit értékesítettek is. (Földesi Lajos)

Tótkomlósi TC–Szabadkígyósi SZSC 0–1 (0–0)

Tótkomlós, 180 néző. V.: Kocsondi.
Tótkomlós: Hegyi – Kormányos Károly, Jámbor, Moszheim, Nagy R. (László), Ibrányi, Séhorcz (Kanabé), Veres (Fazekas), Kormányos Kristóf, Barát, Péli. Játékos-edző: Horváth Henrik.
Szabadkígyós: Farkas Zs. – Szegfű, Farkas F., Futaki, Ferenczi, Ekker A., Ekker G. (Gazsó), Szabó Z., Farkas V. (Tolnai), Cseke, Tóth A. Játékos-edző: Ekker Attila.
Gólszerző: Ekker A. (76.). Ifi: 0–6.
Az első félidő túlnyomó részében koncentráltan játszottak a hazaiak, a vendégek viszont ad durvaságoktól sem riadtak vissza időnként. Nyílt mezőnyjáték közepette a TTC két óriási helyzetet hagyott kihasználatlanul az első félidőben, miközben a kígyósiak nem tudták veszélyeztetni Hegyi kapuját. Az összképhez tartozik, hogy Kocsondi játékvezető nem mindig állt a helyzet magaslatán, több kétes esetben is a látogatóknak kedvezett ítéleteivel.
A második játékrész során is igyekezett mindkét csapat a másikra erőltetni elképzeléseit, ezzel együtt a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. Az egyetlen találat Ekker Attila nevéhez fűződik, aki egy üres területre belőtt labdára startolt rá, vezette pár méteren át, majd a kifutó Hegyi felett átemelve ívelt 20 méterről a hálóba. A komlósiak mindent egy lapra feltéve próbáltak rohamozni az egyenlítés érdekében az utolsó negyedórában. Barát előtt adva is volt a lehetőség, de közeli próbálkozása a kapu fölött landolt.
A mezőnyben egyenrangú partnerek meccseltek, a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének, a rutinosabb vendégek egy jó helyzetfelismerésnek köszönhetően vitték el a három pontot. (Motyovszki Róbert)

Csabacsűd SE–Rákóczi Vasas SE 0–2 (0–0)
Csabacsűd, 300 néző. V.: Bálint Z.
Csabacsűd: Nagy Z. – Petykó, Varga T., Szilágyi D. (Szilágyi B.), Bakró, Virág, Gulyás Á., Borgulya, Sovány, Lós (Viszkok), Sonkoly (András). Játékos-edző: Varga Tamás, Szilágyi Balázs.
Rákóczi Vasas: Lévai – Debreceni (Simon), Szabó Á., Németh, Ludányi, Vili, Gulyás R., Mazán, Nyéki, Kánya (Gyarmati), Tasi. Edző: Polyák László.
Gólszerző: Tasi (57.), Nyéki (69.). Ifi: 1–2.
Orosházi helyzettel indult a meccs, a kezdeti percek után azonban magához ragadta az irányítást a hazai csapat, amely az első félidő során Borgulya révén kapufát ért el, Sovány pedig ziccert hibázott, amikor egy az egyben vezethette a labdát a kapusra. A vendégek próbálták megszűrni a csűdi támadásokat, és helyzetbe hozni az egyedüli ékként előretolt Tasit, de ebben az időszakban kevés eredménnyel jártak.
Szünet után egy ideig mezőnyjátékkal teltek a percek, míg nem az 57. percben Tasi átlövése révén vezetéshez jutott a Rákóczi. A támadó 16 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a felső lécről vágódott a kapuba, Nagy Zoltánnak esélye sem volt hárítani. Röviddel később egyenlíthettek volna a házigazdák, amikor Lévai szalad neki a 16-oson belül Virágnak. A megítélt büntetőt Borgulya végezte el, akinek a bal sarkos lövését bravúrral hárította a kapus, jóvátéve hibáját. Továbbra is a hazaiak voltak aktívabbak, azonban az orosháziaknak elég volt egy röpke kihagyásuk ahhoz, hogy végképp eldöntsék a meccset. Tasi birkózott ki egy labdát Nyéki elé, akinek 14 méterről csak be kellett passzolnia a kapu üresen maradt hosszú sarkába. Innen tovább magabiztossá váltak a vendégek és akár még több gólt is szerezhettek volna a végére monotonná váló hazaiak ellen.
A Rákóczi jobb helyzetkihasználással gyűjtötte be a számára rendkívül értékes bajnoki pontokat. (Kasnyik Kinga)

Címlapon: Csapatukkal ellentétben Borgulya és Ludányi párharca váltakozó sikerrel zárult Csabacsűdön. Fotó: Babák Zoltán

A forduló szakmai szemmel

A staféta rovat lényege, hogy minden megyei labdarúgó bajnoki forduló történéseiről elmondja a véleményét egy I.  osztályú csapat trénere, aki azután tovább adja a képzeletbeli váltóbotot egy kollégája számára. A bajnokságok tizenötödik heti értékelését Szilágyi Balázs (Csabacsűd SE),  tartotta, aki Horváth Henriknek (Tótkomlósi TC) „passzolta” a labdát.

Megye I. osztály

Szilágyi Balázs

Két stabil középcsapat mérkőzésén a küzdelemé volt a főszerep. A Szeghalom hazai pályán mindig kemény ellenfél, jobban gazdálkodott a lehetőségeivel, így megérdemelten szerezte meg a három pontot.
Az újonc Dévaványa elsősorban hazai pályán tűnik eredményesnek, most a tavaly szebb napokat átélt Körösladányt is sikerült két vállra fektetnie. A ladányi edzőváltás hatása egyelőre egy félidei jó teljesítményre volt elegendő.
Gyomaendrődi FC–Jamina SE 1–1 (0–0)
Olyan meccsen született döntetlen, amelyen mindkét csapat három pontot szeretett volna, így vélhetően egyik fél sem túlságosan elégedett az eredménnyel. A beszámolók szerint a Gyomaendrőd közelebb állt a győzelemhez, amivel még jobban összetömöríthette volna a mezőnyt, így azonban maradt a kieső helyen.
A fiatal szarvasi együttest lassan nem nevezhetjük meglepetéscsapatnak, hiszen győzelmeikkel stabilan tartják harmadik helyezésüket. Furár újabb találata, valamint Kiri jó teljesítménye elég volt az idegenbeli három ponthoz. A Mezőkovácsházát veresége ellenére nem érheti kritika, hiszen újoncként is szépen gyűjtögeti a pontokat.
A Kondoros magabiztosan, gól gazdag mérkőzésen győzte le a Békést, amely a kiállítással a saját dolgát nehezítette meg. A nyolc gól is jelzi, hogy nem vették félvállról a találkozót a vendégek. Minden elismerést megérdemel a kondorosiak az őszi teljesítményéért, de biztos, hogy meg is dolgoztak ezért az eredményért az edzéseken.
A gyarmatiak az első félidő végén gyorsan tudtak fordítani, ami döntőnek bizonyult. Látványos találatokkal szerezték meg a győzelmet. Nem egyszerű pontot szerezni Füzesgyarmaton, ezt most a Méhkerék is megtapasztalhatta, amely tavasszal biztos, hogy feljebb fog kapaszkodni a tabellán, hiszen jobb csapat annál, mint ahol jelenleg áll.
Küzdelmes, kemény mérkőzésen gyűjtötte be a három pontot a címvédő. A Szabadkígyós kiváló idegenbeli szereplésének köszönhetően, tavasszal akár a dobogót is célba veheti. A tótkomlósi csapat nehezen vette fel a bajnokság ritmusát, de az utóbbi hetek eredményei után már a középmezőny sem elérhetetlen számára. Ezúton küldeném a stafétát a TTC trénerének, Horváth Henriknek.
Csabacsűd SE–Rákóczi Vasas SE 0–2 (0–0)
Pár perc telt el, amikor majdnem hátrányba kerültünk, de utána a szünetig akár meg is nyerhettük a volna találkozót. Kapufát rúgtunk, ziccert hibáztunk, és ahogy ez ilyenkor lenni szokott, az ellenfél az első kapura lövéséből gólt szerzett. Rögtön erre büntetőt hibáztunk, amivel visszajöhettünk volna a meccsbe, sajnos kimaradt, az Orosháza pedig egy kontrából eldöntötte a találkozót. Kétgólos vereségünk ellenére úgy érzem minimum egy pontot megérdemeltünk volna a második helyezett ellen.

Esély(l)es

A megye I.  osztályú labdarúgó-bajnokságokban hétvégén beköszönt a tavasz. A pontvadászat második feléről előrehozott 16. játéknap kerül terítékre. Íme a részletes műsor, a Sport Extra szokásos heti kommentárjával.

MEGYE I. OSZTÁLY
November 22., szombat, 13.00.
Szeghalmi FC–Tótkomlósi TC

A sárrétiek odahaza az élcsapatok kivételével minden riválisukkal szemben esélyesként lépnek pályára. Nem kivétel ez alól a hétvégi találkozó sem, bár intő jel, hogy a komlósiak legutóbbi három idegenbeli fellépésüket megnyerték.
Körösladány MSK–Mezőhegyesi SE
A ladányiak csak tavaszra vehetik birtokba átépített pályájukat, ezért ezt a mérkőzést a szomszédos Köröstarcsára viszik. A pillanatnyi formák alapján nehéz kiigazodni az esélyeken, hiszen az utóbbi hetekben mindkét fél távol jár valós tudásától. Talán a „hazaiak” oldalára billenti a mérleg nyelvét, hogy a hegyesiek vendégfellépéseik előtt rendre otthon hagyják a „méregfogukat”.
Kondorosi TE–Mezőkovácsházi TE
Ebben a fél szezonban sanyarú annak a csapatnak az élete, amelyet éppen a Kondorossal hoz össze a sorsolás. Az őszi bajnok rendkívül kiegyensúlyozott teljesítményt nyújt, így hát a kovácsháziak is leginkább csak abban bízhatnak, hogy labda a KOTE otthonában is gömbölyű…
Szomszédvárak
Gyomaendrődi FC–Szarvasi FC
A gyomaendrődiek sem a helyezésük, sem az idény eleji sorsolásuk miatt nincsenek irigylésre méltó helyzetben. Szombaton mindenképpen bravúrra lenne szükségük a pontszerzéshez, bár inkább csak a győzelem segíthetne rajtuk, az viszont a Szarvas ellen ősszel csak a „kiváltságosak” számára jött össze.
Békési FC–Rákóczi Vasas SE
A békésiek az utóbbi hetekben felesleges kiállításokkal rendre tovább nehezítik amúgy is hányattatott sorsukat, már pedig a Rákóczival szemben kizárólag fegyelmezett játékkal lehet sanszuk elkerülni egy újabb súlyos vereséget.
Füzesgyarmati SK–Jamina SE
A dobogós helyre áhítozó gyarmatiak zsinórban tizedik meccsüket hozhatják le veretlenül, amennyiben elképzeléseik szerint alakulnak a dolgok. A vendégek az előző héten nehéznek ígérkező hatmeccses vándorturnét kezdtek pontosan, és hasonló folytatással bizonyára ezúttal is elégedettek lennének…
Szabadkígyósi SZSC–Méhkeréki SE
Több hónapos „száműzetés” után játszhat hazai környezetben bajnoki mérkőzést a Szabadkígyós. A tavalyi aranyérmes nyilván győzelemmel szeretné emlékezetessé tenni a pályaavatót, amire az utóbbi hetekben nyújtott teljesítménye alapján lehet sansza. A kerékiekre újabb komoly kihívás vár tehát a gyarmati fellépés után, de az ottani tapasztalatokat leszűrve megnehezíthetik a kígyósiak életét!
November 23., vasárnap
Csabacsűd SE–Dévaványai SE
A látogatók remekül finiseltek az őszi idény végén, ennek köszönhetően stabil középcsapattá váltak. A csűdiek ellenben elég rosszul jöttek ki a szezon utolsó részéből, ezáltal kicsúsztak a mezőny felső harmadából, és immár az igen „sűrű” középosztályt vezetik. Ha szeretnék megtartani ezt a pozíciót, nyerniük kellene, amire odahaza utoljára szeptember derekán volt példa, egy másik újonccsapat ellen.

Forrás:  bmsextra

FRISS HÍR

Frissítve: 2014.11.16., 17:22  2014.11.16. 17:22

A Megye I.  hétvégi krónikája

A Megye I. osztály legnagyobb arányú győzelmét aratta szombaton a Kondoros, szoros meccsen nyert a Szeghalom, Dévaványa, Szabadkígyós trió is, míg a Gyomaendrődnek be kellett érnie az egy ponttal.

Megye I.

Szeghalom - Mezőhegyes 2-1 (0-0)
Gólszerzők:
 Tatár S. az 56., Mészáros M. a 84. ill. Nagy Sz. a 62. percben.

Két hasonló képességű csapatok csatájából most a Szeghalom jött ki győztesen. A hazai pálya előnyét kihasználva a hajrában nyert a vendéglátó.

Tótkomlós - Szabadkígyós 0-1 (0-0)
Gólszerző:
Ekker A. a 76. percben.

Szoros mérkőzést hozott ez a csata is, bár a legtöbben sima szabadkígyósi sikerre fogadtak volna. A hazaiak nem álltak messze a pontszerzéstől, de Ekker A. a 76. percben három pontot érő gólt szerzett.

Füzesgyarmat - Méhkerék 4-1 (2-1)
Gólszerzők:
Elek T. a 37., Mészáros Cs. a 38., Bajnók I. a 65., Tóth L. a 73. ill. Lukucz M. a 34. percben.

Meglepetésre a Méhkerék szerzett vezetést idegenben, de sokáig nem tartott a vendég öröm, mert a Füzesgyarmat egy perc alatt megfordította a találkozót. A második játékrészben pedig végleg eldöntötték a hazaiak a mérkőzést.

Dévaványa - Körösladány 2-1 (0-1)
Gólszerzők:
 Adamecz I. a 67., Ernyes R. a 74. ill. Gilik A. a 38. percben.

Az első játékrész vége felé Gilik góljával a Körösladány jutott előnyhöz, amit a szünetig meg is tartott a csapat. A második játékrészben azonban egy bő nyolc perces rövidzárlat után már a hazaiaknál volt az előny, amit nem is engedtek ki a kezükből.

Mezőkovácsháza - Szarvas 1-2 (0-2)
Gólszerzők:
 Balázs T. a 78. ill. Furár R. a 17. és Zsíros P. a 41. percben.

Már az első félidőben érvényesült a papírforma, a vendégek két gólos előnyre tettek szert. A folytatásban azonban nem jött az újabb gól, így Balázs találata izgalmassá tette a végjátékot, de pontot már így sem szerzett a Mezőkovácsháza.

Gyomaendrőd - Jamina 1-1 (0-0)
Gólszerzők:
 Csapó P. az 53. ill. Nyúl G. a 75. percben.
Kiállítva: Erdősi Gy. (Gyomaendrőd) a 92. percben.

Nem hozott gólt a kiesés ellen küzdő csapatok mérkőzésének első félideje. A szünet után elég korán előnybe került a Gyomaendrőd, ám a 75. percben Nyúl egyenlített. Az egy pont nem volt elég a Gyomaendrődnek, inkább a Jamina lehet vele elégedett. A hosszabbításban Erdősit még ki is állították.

Békés - Kondoros 0-8 (0-2)
Gólszerzők:
 Somogyi J. a 15., a 49., az 59., Süli A. a 28., Valentényi V. az 57., Kasik P. a 78., a 80., és Miklya M. a 82. percben.
Kiállítva: Római J. (Békés) a 41. percben.

Igazából ezen a találkozón nem volt kérdés, hogy melyik csapat fog nyerni. Az első félidőben még csak kettő góllal vezetett a listavezető Kondoros, ám Római kiállítása után felőrölte ellenfelét a vendég csapat.

Vasárnap:

Csabacsűd - Rákóczi Vasas 0-2 (0-0)
Gólszerzők:
Tasi R. az 58. és Nyéki B. a 70. percben.

Rangadóhoz méltán remek találkozót hozott a két csapat összecsapása, de valamelyest sejteni lehetett, hogy a vendégek lesznek esélyesebbek a három pontra. A Rákóczi két gólfelelőse a második játékrészben eldöntötte a találkozót.

BESZÁMOLÓ

2014.11.15. 18:15

Megint a második félidőben kaptunk ki

Az első játékrész bizakodásra adhatott okot Dévaványán, de a második félidőben ismét gyorsan jöttek a bekapott gólok, amik döntőnek bizonyultak. Az eltiltások és a sérülések is hátráltatják a csapatot, így a szomszédvári rangadóra csak tizennégy játékost tudtunk nevezni, ebből pedig kettő ifista volt.

Az első félidőt mi kezdtük jobban, látszott a csapaton, hogy győzni szeretnénk. A vezetést jelentő gólunk viszont későn jött, majd csak a 38. percben. Ekkor Gilik végezhetett el egy szabadrúgást jó húsz méterről, amit a jobbra elmozduló kapus helyére tekert játékosunk.(0-1)

A szünetig már nem történt változás, így megnyugtató egygólos előnnyel várhattuk a folytatást. A 67. minutumban sikerült egyenlítenie a dévaványai alakulatnak, szögletet végeztek el, ami után lőni tudott a hazai játékost, ezt még bravúrosan védte Kardos R., de a kipattanót már Adamecz bepofozta a kapunkba. (1-1)

Sajnos az egyenlítés után próbáltuk gyorsan visszaszerezni az előnyünket, amiből nem jöttünk ki jól, Ernyes remekül csapott le egy előrevágott labdára, és a félpályától Novák kíséretében - játékosunk nem tudta megállítani - a kapunkig vezette a labdát, majd 12 méterről kilőtte a kapu bal alsó sarkát. (2-1)

A mérkőzés hátralévő részében gól már nem született, így a rangadón pont nélkül maradtunk.

Összegzés

Az első félidőben mi akartuk jobban a győzelmet, csak sajnos nem rúgtuk be a ziccereinket! A második félidőben a dévaványaiak akartak jobban és meg is lett az eredménye. A második félidőben egy vitatott helyzetben a bíró elfelejtette befújni a büntetőt 0-1-nél, amikor a csereként beállt Vinczét gólhelyzetben felrúgta a védő.

Dévaványai SE - Körösladány MSK 2-1 (0-1)
Gólszerzők:

NAGYÍTÓS CIKK

2014.11.20. 19:30

Megye I.

Gyomaendrőd - Szarvas

Ugyan szomszédvári rangadóról beszélhetünk a két csapat összecsapásán, de a realitás talaján maradva a kieső helyen álló Gyomaendrődtől bravúr lenne a pontszerzés, még hazai pályán is.

Füzesgyarmat - Jamina

Beindult a füzesgyarmati csapat, és már kilenc forduló óta veretlenek, aminek eredménye ez a negyedik hely is. A Jamina hullámzóan teljesít, múlt héten Gyomaendrődön buktak pontokat. A békéscsabai csapat inkább hazai pályán képes bravúrokra, így hétvégén vélhetően a Füzesgyarmat hozza a kötelezőt.

Szeghalom - Tótkomlós

Ugyan nem beszélhetünk rangadóról a két csapat mérkőzésén, de mindenképpen remek találkozó lehet a két csapat találkozásából. A szeghalmiak megszeretnék szerezni a három pontot a kiesés ellen menekülő Tótkomlós ellen, de a vendégek sem szeretnének üres kézzel hazamenni. Vélhetően szoros csatában dől el a pontok sorsa.

Békés - Rákóczi Vasas

A békési csapatot még az ág is húzza, szokták mondani. Vélhetően már az őszi szezon végét várják az együttesnél, de még két erőpróba vár rájuk ebben az évben. Mostani ellenfelük már nyáron is nagy verésben részesítette a hazaiakat, ezért most hétvégén sem számíthat sok jóra a békési alakulat.

Kondoros - Mezőkovácsháza

Az utóbbi hetekben nem jön ki a lépés a Mezőkovácsházának, ez pedig nem sok jóval kecsegtet a kondorosi találkozó előtt. A listavezető lesz ezen a mérkőzésen is az esélyesebb.

Körösladány - Mezőhegyes

A Körösladány roppant gyengén szerepel a bajnokságban, de némi remény mindig ott van a szurkolókban és a csapatban, hogy talán most. A Mezőhegyes ellen még lehetne is esélye a "hazaiaknak", de a győzelemhez fegyelmezett játék kell, és némi szerencse is.

Szabadkígyós - Méhkerék

A kieső helyeket már elkerülte a Méhkerék, de teljesen még nem nyugodhatnak meg a csapatnál. Minden pont értékes számukra, és szükségük is van rá, de a Szabadkígyós ellen nehéz dolguk lesz. Maximum a döntetlen képzelhető el, ami jó eredmény lenne a vendégeknek.